Американски военни освободиха кораба "Сентрал парк", в чийто екипаж има и българи

Американски военни освободиха кораба "Сентрал парк", в чийто екипаж има и българи

Американски военен кораб е отговорил на сигнала за бедствие на превзетия от въоръжени нападатели край бреговете на Йемен танкер „Сентрал парк“ и в момента корабът и екипажът му, сред който има и българи, са извън опасност, съобщиха днес американски служители, цитирани от Ройтерс.

След намеса на американски военен кораб

Компанията оператор на превзетия в Аденския залив танкер, превозващ фосфорна киселина, „Зодиак Маритайм“ потвърди, че става дума именно за „Сентрал парк“. Засега въпросните американски служители отказват да разкрият подробности за това как нападателите са напуснали кораба и кои са. Един от служителите, пожелал да остане анонимен, каза, че американският ескадрен миноносец „Мейсън“ е отговорил на сигнала за бедствие на танкера и сега той е освободен.

Още: Отвлякоха нов кораб с българи на борда край Йемен (ВИДЕО)

Последвайте ни: Facebook Telegram
Публикувай коментар

Публикувай Коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *