Вдигат паметник на Милчо Левиев в Пловдив

Вдигат паметник на Милчо Левиев в Пловдив

Паметник на известния джаз музикант, пианист, композитор и почетен гражданин на Пловдив Милчо Левиев ще бъде поставен в Пловдив през 2027 година, когато се навършват 90 години от рождението на твореца. Това става ясно от предложение на кмета Костадин Димитров, което бе прието на днешната сесия на общинския съвет.

Скулптурната композиция ще изобразява Милчо Левиев в реален ръст, който свири на стилизирано пиано. Тя ще е до Дома на културата „Борис Христов“ и ще бъде предвидено място за сядане и снимки до фигурата на джазмена. Скулпторът ще бъде избран с конкурс, за който Община Пловдив ще отпусне средства, но самата изработка на монумента ще е за сметка на Инициативния комитет. Милчо Левиев почина през 2019 г. Името му вече носи алея на Сахат тепе.

Последвайте ни: Facebook Telegram
Публикувай коментар

Публикувай Коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *