"Няма да коленичим пред България": Мицкоски искал да гради мостове със съседите на РСМ

"Няма да коленичим пред България": Мицкоски искал да гради мостове със съседите на РСМ

Македонският премиер Християн Мицкоски заяви, че страната му „няма да коленичи пред България“. Лидерът на ВМРО-ДПМНЕ коментира днешните изявление на лидера на ГЕРБ Бойко Борисов и президента Румен Радев.

Още: Румен Радев: Маските паднаха, най-големият страх на политиците в Скопие е да признаят думите „българин“ и „българско“

„Съжалявам, че подобни послания идват от източната съседка. Мисля, че подобни послания са част от Средновековието, но в съвременна Европа през 21 век имало политици като Радев. Готов съм да седна и с двамата. Пожелавам на Борисов да направи правителството, защото ние идваме от Европейската народна партия. Но и източната съседка трябва да знае, че отмина времето на политиците, които превиха гръбнак и коленичиха, подписаха всичко, което се слагаше на масата, а в същото време ограбваха народа с европейско знаме. Трябва да свикнат с политици, които работят денонощно, и с политици, които нямат намерение да си кривят гръбнака, нямат намерение да подписват всичко. Политици, които са готови да говорят с документи и факти. Аз съм за изграждането на връзки и мостове със съседите и взаимното уважение. Не можем да бъдем добри съседи, ако нямаме уважение“, каза Мицкоски, цитиран от БНТ.

Последвайте ни: Facebook Telegram
Публикувай коментар

Публикувай Коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *