Кирил Петков: Корупционерите и крадците не заслужават законов чадър

Кирил Петков: Корупционерите и крадците не заслужават законов чадър

Корупционерите и крадците не заслужават законов чадър. Това написа съпредседателят на ПП-ДБ Кирил Петков в социалната мрежа „Фейсбук“.

Законодателната инициатива на ПП-ДБ

Повод за написаното е внесения днес от формацията му законопроект, свързан със защитата на лицата, подаващи сигнали срещу корупция и злоупотреби.

„Борисов оплаква загубените милиарди от Плана за възстановяване и устойчивост. Един от най-важните закони, за да си вземем парите от Европа по ПВУ, е този за подаването на сигнали за корупция и злоупотреби“, отчита Петков.

Спорът им с ГЕРБ

Той обръща внимание, че ГЕРБ са искали да бъде написан така, че да не засяга управлението на Борисов преди 2021г. „Но така не само не минава пред Европейската комисия, а най-важното – не работи за българските граждани! Затова днес внесохме работещ законопроект, който да е справедлив и да няма “изключения”, коментира Петков.

Петков изтъкна още, че Борисов не е искал този закон да покрива сигналите за корупция по време на неговото управление. „Защо ли???“, попита още той.

Последвайте ни: Facebook Telegram
Публикувай коментар

Публикувай Коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *