Васил Пандов: ПП-ДБ ще участва в попълването на регулаторите

Васил Пандов: ПП-ДБ ще участва в попълването на регулаторите

„Ще участваме в попълването на регулаторите. Една опозиция трябва да е активна и ще предложим кандидати. Добрите кандидати не бива да са политически обвързани и не може да са универсални“, заяви Васил Пандов от ПП-ДБ в предаването „Лице в лице“ по bTV. Те ще предложат кандидати за всички регулатори общо от ПП-ДБ.

„Ние предложихме промени в правилника, като принцип за добро управление. В момента, по начина, по който се откриха процедурите за избор на председатели на регулаторите, отново прилагаме недобри практики. Предложихме проверка за интегритет на кандидатите, но в нито една комисия не бе прието това предложение. Аргументът беше, че така се правело винаги, освен това било форма на дискриминация“, каза още той.

Васил Пандов коментира и предложението за таван на надценките. „Този въпрос се повдига на различни интервали от време. Регулацията на цените трябва да отговаря на определени правила, като е например за лекарствата. Нашата позиция е, че закони, които се внасят, за да посрещнат някакво очакване на обществото, няма да решат проблема“, смята той.

Последвайте ни: Facebook Telegram
Публикувай коментар

Публикувай Коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *