Румен Радев отлага връчването на мандат за съставянето на правителство

Румен Радев отлага връчването на мандат за съставянето на правителство

Президентът Румен Радев обяви, че отлага връчването на мандат за съставянето на правителство заради смъртта на патриарх Неофит.

„Кончината на патриарх Неофит е огромна загуба за Българската православна църква и за целия български народ. Със своето всеотдайно духовно служение на Бога и православието той се утвърди като крепител на нашата нация и държава. Вечна и блажена да бъде неговата памет“, каза президентът, след като се срещна с духовниците в Светия синод.

Още: Извънредно: Отиде си патриарх Неофит

„Ще го запомня като човек, като патриарх, който ни учеше на смирение и мъдрост. В тези дни на всеобщо смирение и преклонение пред неговата памет политическите страсти са неуместни и затова отлагам връчването на мандата за съставяне на правителство за понеделник“, каза държавният глава.

Последвайте ни: Facebook Telegram
Публикувай коментар

Публикувай Коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *