Радев за изтребителя F-16: Ще го поддържаме много трудно и скъпо

Радев за изтребителя F-16: Ще го поддържаме много трудно и скъпо

„Ще го поддържаме много трудно и скъпо, но такъв беше изборът на г-н Борисов“. Това заяви пред журналисти президентът Румен Радев във връзка с военния самолет F-16.

Държавният глава призова Борисов да не си измива ръцете с летците или ръководството на Министерството на отбраната, които всеки ден работят и се чудят как да компенсират политическото безхаберие.

„По-добре да развърже повече кесията и неговото правителство да осигури средства, така че този иначе чудесен като бойни качества самолет да може да бъде поддържан в оперативна готовност и да лети. Това ще бъде голямо предизвикателство“, допълни Радев.

Президентът посочи, че въпреки бойните качества на самолетите, тяхната оперативна готовност ще изисква значителни финансови ресурси.

Последвайте ни: Facebook Telegram
Публикувай коментар

Публикувай Коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *