Пореден голям успех за българския шахмат

Нов голям успех за родния шахмат – гросмайстор Антоанета Стефанова стигна до сребърен медал на Евро 2024 по ускорен шахмат за жени. Турнирът  се проведе в Монте Карло. Българката завърши 11-кръговата надпревара с 8,5 точки след шест победи, пет ремита и нито една загуба.

Стефанова остана само на половин точка от шампионката Александра Костенюк. Рускинята, която играе за Швейцария, осъществи дубъл в рамките на 48 часа, след като в петък спечели и европейската титла в блица.

Другите българки на европейското първенство също приключиха с много добро класиране. Нургюл Салимова е седма с 8 точки. Белослава Кръстева е на 21-во място със 7 точки, а с 5,5 Виктория Радева е на 55-а позиция.