Локомотив Пловдив загуби с гол в последната минута от Лудогорец (ВИДЕО)

Лудогорец записа осми пореден успех в българското първенство по футбол, след като „орлите“ победиха с 2:1 Локомотив Пловдив като гост в среща от 26-ия кръг на шампионата.

Диниш Алмейда донесе три точки на шампионите с гол в последната минута на редовното време на мача, след като през първата част двата тима си размениха по едно попадение в рамките на шест минути. Бърнард Текпетей откри за „зелените“ в 30-ата минута и малко по-късно „черно-белите“ изравниха чрез Мичи Нтело, за да се стигне до 90-ата минута, когато бившият играч на Локомотив Алмейда се разписа за 2:1.

С успеха Лудогорец продължава да води убедително в класирането с актив от 60 точки. Шампионите имат 6 повече от Черно море и ЦСКА-София, които делят втората позиция. Локомотив остава пети в подреждането с 47 точки.