„Гражданинът отмъстител“: Илон Мъск публикува безплатно забранен в Германия филм (ВИДЕО)

„Гражданинът отмъстител“: Илон Мъск публикува безплатно забранен в Германия филм (ВИДЕО)

Най-богатият човек на планетата Илон Мъск направи безплатно достъпен в платформата X за 48 часа филма „Гражданинът отмъстител“ (Citizen Vigilante) на германския режисьор Уве Бол. Това се случи, след като продукцията не получи възрастова класификация от германската система FSK, което на практика възпрепятства официалното ѝ разпространение в кината, стрийминг платформите и търговската мрежа в Германия. „Citizen Vigilante“ се превръща в един от най-обсъжданите независими филми на седмицата, като публикацията на Илон Мъск в X събира над 11 милиона гледания за по-малко от 24 часа.

В главната роля е американският актьор Арми Хамър. Филмът разказва историята на бизнесмен, който започва саморазправа с мигранти престъпници и корумпирани представители на съдебната система в Европа. Според германските власти лентата може да насърчи насилие срещу мигранти, поради което ѝ е отказана възрастова класификация. Режисьорът Уве Бол определи решението като политически мотивирана цензура и заяви, че филмът е спрян заради темите, които разглежда.

След като Бол публично призова Илон Мъск да помогне филмът да достигне до зрителите, собственикът на X публикува пълната му версия в социалната мрежа за ограничен период. Бол твърди, че холивудските студиа и стрийминг платформите отказват да разпространяват филма поради темите му, свързани с миграцията и престъпността, като в същото време хвали X като „истинско място, където хората могат да си говорят“ и да гледат филма без традиционните цензори пазители.

Последвайте ни: Facebook Telegram
Публикувай коментар

Публикувай Коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *