Ботев Пловдив е на четвъртфинал за Купата на България (ВИДЕО)

Ботев Пловдив продължава участието си в турнира за купата на България, след като победи с 4:2 „Етър“ във Велико Търново в мач от 1/8-финалите на турнира. Всички попадения паднаха през второто полувреме.

„Канарчетата“ първи можеха да вкарат гол още в 12-ата минута, когато Николай Минков стреля, но Мариан Иванов се намеси и изчисти топката. Седем минути по-късно Владислав Найденов отправи удар, но топката излезе в аут. В 37-ата минута Уме Емануел от гостите шутира от удобна позиция, но Алесандро Гуарноне спаси.

Второто полувреме започна с опасни атаки от двата тима, но вратарите им се справиха с опасните ситуации. Хърватинът Мартен Секулич откри резултата в 65-ата минута за „жълто-черните“, а съотборникът му Джеймс Етоо покачи на 0:2 седем минути по-късно. Ловре Кнежевич от домакините върна едно попадение в 87-ата минута. Две минути по-късно Уме Емануел отбеляза третото попадение за „канарчетата“. Във втората минута на продължението на редовното време Ивайло Димитров намали на 2:3. Две минути по-късно Самуел Акере отбеляза четвъртия гол за Ботев Пловдив.