1100 дни след ужаса: Кристиан Ериксен се разписа на Евро 2024 (ВИДЕО)

Дания и Словения завършиха 1:1 в Щутгарт в първия мач от група С на европейското първенство в Германия. Това е и първото равенство на Евро 2024.

Кристиан Ериксен откри за „червения динамит“ в 17-ата мин. Преди 3 години на стадиона „Паркен“ в Копенхаген в откриваща среща от предходния континентален шампионат срещу Финландия той получи сърдечен арест и се строполи на тревата. Медицински екип, в който бе и лекарят на „Лудогорец“ д-р Валентин Великов, върна Ериксен към живота, а след това той се възстанови и продължи да играе футбол.

Точно 1100 дни след ужаса Ериксен вкара на Словения. 32-годишният полузащитник рита с имплантирано специално устройство – дефибрилатор за кардиовертер (ICD). Това устройство следи и регулира ритъма на сърцето.

След почивката обаче Словения заигра по-добре и в 77-та минута стигна до гол. При ъглов удар топката попадна в левия бек Ерик Янжа. Той шутира силно от далечна дистанция, последва рикошет в крака на Винд и топката влетя в мрежата.