"За първи път виждам толкова боклук на едно място": Хора от страната чистят Столипиново

"За първи път виждам толкова боклук на едно място": Хора от страната чистят Столипиново

Младежи доброволци от София, Пловдив и Велико Търново организираха почистване на квартал „Столипиново“ в Пловдив. „Аз снимам видеа онлайн. И след като снимах най-голямото гето в Индия, хората започнаха да ме плюят в коментарите „Защо обиждаш индийците? Това не е гето, ела в истинското гето Столипиново!“, разказва пред bTV инициаторът на събитието Макс Вълчев.

Макс се свързва с младежи от Столипиново. Живее няколко дни в квартала. Така се ражда идеята за почистване и добър пример.

Сашо Чирков, жител на Столипиново, казва: „В Холандия бях. В смисъл, аз пътувам много често… Като отидеш там, няма дори един фас, за боклуците ти правят забележка, там ти правят глоба.“

В чистенето се включа и Лилия Маринова от София. „Наистина за първи път виждам толкова много количество боклук на едно място!“, казва тя.

„Правим го, защото искаме да живеем в чиста махала, искаме нашите деца да израстнат в чиста махала и също така да дадем пример на повечето хора. Да ги събудим и да покажем, че заедно можем да променим нещата в квартал „Столипиново“, казаха още участниците.

Емил Русинов, кмет на район „Източен“ в Пловдив, казва, че в района „Чистота“ работи седем дни в седмицата. От фирма „Чистота“ пък отговориха, че миналата година са поставили 130 нови контейнера в квартала. Вече половината липсват или са повредени.

При последната официална акция по почистване на „Столипиново“ от миналата година, за един ден бяха изхвърлени близо 100 тона боклук.

Последвайте ни: Facebook Telegram
Публикувай коментар

Публикувай Коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *