В мач с три спасени дузпи: Фиорентина победи Милан като домакин (ВИДЕО)

Фиорентина постигна важен успех с 2:1 над Милан. В герой за „виолетивоте“ се превърна вратарят Давид де Хея, който спаси две дузпи. Колегата му от другата страна на терена също улови наказателен удар.

На „Артемио Франки“ Тео Ернандес фаулира Додо в наказателното поле в средата на първото полувреме и главният съдия посочи бялата точка. С изпълнението на дузпата се нагърби Мойс Кийн, чийто изстрел бе хванат от Менян. В 35-ата минута Фиорентина все пак поведе чрез Ясин Адли.

Секунди преди почивката и гостите получиха правото да изпълнят 11-метров наказателен удар. Зад топката застана Тео Ернандес, но неговият шут бе избит от Де Хеа. Испанецът се намеси и при добавката на Ейбрахам. В 55-ата минута „росонерите“ пак имаха възможност да опитат късмета си от дузпа. Този път Ейбрахам стреля. И той обаче бе спрян от Дави Де Хеа. Малко по-късно Пулишич изравни с хубаво воле.

В 73-тата минута бившият страж на Манчестър Юнайтед отново влезе под светлината на прожекторите с изритана топка, която бе отклонена от Кийн към Гудмундсон. Исландецът отигра майсторски и върна преднината на Фиорентина. В самия край на срещата Ернандес бе изгонен с директен червен картон.

Така „Росонерите“ остават с 11 пункта на шестото място във временното класиране. „Виолетовите“ са 11-и с десет точки.