"В дрогериите можем да правим всичко сами, в аптеките - не": Помощник-фармацевти готови за протести

"В дрогериите можем да правим всичко сами, в аптеките - не": Помощник-фармацевти готови за протести

Помощник-фармацевти от Пловдивско обявиха готовност за протестни действия. Това стана ясно на пресконференция на съсловната организация.

Причина за недоволството е текст от Закона за лекарствените продукти, който според тях ги оставя в сивия сектор, тъй като нямат право да изписват лекарствени продукти по рецепта. „По Закона можем в аптека да отпускаме лекарствени продукти без лекарско предписание под контрол на магистър-фармацевт и нищо друго. В дрогериите можем да правим същото, но самостоятелно. Там това могат да го правят всички медицински специалисти“, обясни председателят на Българска асоциация на помощник-фармацевти Лиляна Петрова.

В България помощник-фармацевтите са 4000, като само в Пловдив и областта са 460. Те са готови първоначално да излязат пред аптеките за 15 минути на предупредителен протест.

Последвайте ни: Facebook Telegram
Публикувай коментар

Публикувай Коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *