Тошко Йорданов: Никой не знае къде са изчезнали бюлетините, по-честно беше да касират вота

Тошко Йорданов: Никой не знае къде са изчезнали бюлетините, по-честно беше да касират вота

В изборния процес, който приключи има твърде много съмнителни неща – от първия ден до финала с Конституционния съд “. Това заяви в предаването „Лице в лице“ по bTV Тошко Йорданов от „Има такъв народ“. „Сега КС си позволи да взема решения, които не са му работа. Не е редно в седем секции, в които има гласуване и видеонаблюдение, при които се вижда урна, пълна с бюлетини, преброяване и протокол, флашки, да обявяват нула“, коментира той.

Припомняме, че със 128 гласа „за“ депутатите одобриха декларацията, внесена от председателя на НС Наталия Киселова, с която депутатите изразяват загриженост относно хода на делото в КС за оспорване на законността на последните парламентарни избори. Пред водещата Цветанка Ризова Йорданов уточни, че значението на този акт на парламента е политическо искане и в никакъв случай не трябва да се възприема като инструктаж към Конституционния съд, а по-скоро като позиция.

По думите му никой от КС не си е направил труда да потърси липсващите бюлетини. „Имали са месец и нещо да ги потърсят. Ако е направено съзнателно, е трябвало да сезират прокуратурата и да ги потърсят. Не знам дали ако ги бяха потърсили, са щели да ги намерят“, посочи Йорданов.

„По-честно беше да касират изборите и да проведат нови. Така зачеркнаха гласовете на сумати хора. Никой не знае къде са изчезнали тези бюлетини. Те може да са изчезнали и в Конституционния съд“, допълни още той.

Според него всички институции са си прехвърляли „горещия картоф“ от „шубе“ и „нежелание за поемане на отговорност. „Сега се чудят кого да накиснат“, заяви депутатът от „Има такъв народ“.

Последвайте ни: Facebook Telegram
Публикувай коментар

Публикувай Коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *