Спартак Пловдив се откъсна на върха след важна победа над Саяна

Спартак направи сериозна крачка към влизане във Втора лига. Пловдивчани постигнаха важен успех с 2:1 срещу прекия си конкурент Саяна и се откъснаха на върха в Трета Югоизточна лига.

Гладиаторите откриха резултата още във 2′, когато Георги Лазаров засече центриране от корнер. Спартак продължи да атакува и до края на първата част сериозни положения изтърва Тодор Тодоров. Стражът на Саяна пък прояви сериозен рефлекс и спаси страхотен удар на Цветелин Петров. И през второто полувреме Спартак продължи да диктува играта.
В 71′ Тодор Тодоров намери отлично Георги Лазаров, който от малкото ннаказателно поле вкара за 2:0. В последните минути гостите успяха да върнат едно попадение.

С днешната победаа Спартак вече е на върха с 5 точки пред Саяна и 6 пред Несебър, който пък победи като гост Асеновец.