„Днес, заедно с протестиращите жители на община Хисаря настояхме пред директора на Областно пътно управление – Пловдив да бъдат намерени решения, които да намалят неудобствата за хората по време на ремонта на пътя Хисаря – Михилци. След настояване от наша страна и след ясно изразената позиция на гражданите беше постигнато съгласие пътят да остане отворен до 30 юни“. Това съобщи кметът на община Хисаря Ива Вълчева.
По предложение на кмета на Община Хисаря след тази дата движението ще бъде спирано само в часовете от 9:00 до 17:00 часа. През останалото време пътят ще бъде отворен при спазване на ограниченията на скоростта и въведената организация на движение. „Очакваме и официалното решение на АПИ и организация на пътните знаци“, съобщи Ива Вълчева. Тя добави, че днес са настояли и за повече техника и работници на обекта, за да приключи ремонтът на пътя възможно най-бързо.
„Община Хисаря ще следи ежедневно работата на изпълнителя, ще поддържа постоянна връзка с Областно пътно управление и ще приема всички сигнали на гражданите. Това решение няма да премахне всички неудобства, но ще даде възможност на хората да пътуват до работа, да организират ежедневието си и ще намали последствията от ремонтните дейности“, категорична е Ива Вълчева.
Публикувай коментар














