След отменена дузпа: Ботев изпусна Левски насред София (ВИДЕО)

Левски и Ботев Пловдив не излъчиха победител в най-интересния двубой от XVII кръг на efbet Лига, завършил 1:1 на „Герена“.

Цунами откри резултата с глава в 18-ата минута. Антоан Бароан изравни за „канарчетата“ в 54-ата минута с удар отблизо. В 66-ата минута Никола Попов отсъди дузпа за „жълто-черните“, но след преглед на ситуацията с VAR съдията отмени първоначалното си решение, въпреки очевидното нарушение срещу нападател на Ботев в наказателното поле на домакините.

Срещата беше под номер 150 между Левски и Ботев в елита. В четвърти пореден мач хората на Николай Костов не успяват да победят, след загубите от Берое и ЦСКА 1948 и равенството с Арда (Кърджали). „Канарчетата“ пък записват второ поредни реми, след 0:0 в дербито с Локомотив (Пловдив) предишния кръг.