Българският военен самолет „Спартан“ е кацнал в Армения и се очаква да превози към страната ни тежко пострадали от Нагорни Карабах.
Най-малко трима пациенти в много тежко състояние от Нагорни Карабах ще пристигнат тази вечер от Армения. Те са интубирани и обгорели. С ранените пристигат и техни близки, предаде БТВ.
Ще им бъде оказана медицинска помощ в клиниката по изгарянията на спешната болница „Пирогов“. Подготвени са легла и във ВМА. На летището „Враждебна“ ги чакат екипи на Военномедицинска академия и на спешна помощ.
Ранените са пострадали са при взрива на бензинов склад преди повече от седмица до столицата на бившия анклав Степанакерк. Тогава над 200 души бяха ранени.
Публикувай коментарA big explosion occurred at a fuel warehouse near the highway between Stepanakert and Askeran in Nagorno-Karabagh, Locals report that the amount of dead and injured has already passed 200. pic.twitter.com/5ch7qZ53jD
— NOELREPORTS 🇪🇺 🇺🇦 (@NOELreports) September 25, 2023









