И Борусия Дортмунд не успя да сложи край на победната серия на Леверкузен (ВИДЕО)

И Борусия Дортмунд не успя да сложи край на феноменалната серия без загуба на Байер Леверкузен.

Домакините поведоха в резултата в 81-ата минута, след като Никлас Фюлкруг стреля от движение и прати топката в левия ъгъл на Храдецки за 1:0.  Възпитаниците на Шаби Алонсо обаче не се примириха и изравниха резултата дълбоко в добавеното време. В 98-та минута, въпреки че вече бе с 10 човека на терена, Байер вкара. Автор на попадението бе Йосип Станишич, който надскочи защитата на вестфалци след корнер и се разписа с глава за 1:1.

Новият шампион на Германия вече подобри рекорда на Ювентус за най-дългата серия от мачове без загуба в топ 5 първенствата на Европа, като записа 44 поредни двубоя без поражение, а в днешния ден ги увеличи на 45.