Фалстарт: Националите започнаха с нулево реми срещу Беларус в Лигата на нациите

Националният отбор по футбол на България стартира с равенство участието си в новото издание на Лигата на нациите, завършвайки при резултат 0:0 с Беларус. „Лъвовете“ пропиляха куп възможности в мача, а накрая останаха и с човек по-малко, за да се задоволят с точка от първия си двубой в група 3 на Лига C на турнира.

Лъвовете“ владееха инициативата на терена, но вратарят Фьодор Лапухов се отчете с близо дузина спасявания. В 73-ата минута пък Филип Кръстев бе изгонен с втори жълт картон.

В петата минута се стигна до първото добро положение за „лъвовете“, след като Илия Груев намери Кирил Десподов, който нанесе силен удар от дистанция към близкия горен ляв ъгъл. Вратарят на съперника обаче успя да избие в корнер.

В седмата минута „лъвовете“ стигнаха до нова много добра възможност, след като Радослав Кирилов стреля, но Захар Волков успя да изчисти пред голлинията.

В 16-ата минута Кирил Десподов стреля директно от пряк свободен удар, преодоля стената и топката летеше към долния десен ъгул, но Фьодор Лалухов успя да се справи.

В 31-вата минута България стигна до най-опасното си положение от началото на срещата. Илия Груев проби през центъра и пусна за Десподов, който с пета немери Александър Колев, а той отправи много опасен удар към долния десен ъгъл, но вратарят изби.

В 39-ата минута Алекс Колев нанесе удар от трудна позиция, но право в ръцете на Лапухов.

В 41-вата минута Филип Кръстев нанесе удар от около 20 метра, който летеше много опасно към горния ляв ъгъл, но вратарят на Беларус направи поредното си спасяване и изби в ъглов удар.

След 50-ата минута България продължи да е по-активният тим, но без да стига до по-сериозни голови ситуации.

В 74-ата минута „лъвовете“ останаха с човек по-малко, след като Филип Кръстев получи втори жълт картон за нарушение срещу Захар Волков.

В 77-ата минута Беларус стигна до първата си чиста ситуация в мача, след като Макс Ебонг нанесе хубав удар към долния десен ъгъл, стигна се до коварен рикошет, но Димитър Митов внимаваше и изби топката в ъглов удар.

До края на срещата здравата бутка на терена продължи, но до попадение така и не се стигна.

БЕЛАРУС – БЪЛГАРИЯ 0:0

Състав:

България: 1. Димитър Митов – 16. Виктор Попов, 3. Живко Атанасов, 5. Алекс Петков, 13. Фабиан Нюрнбергер – 6. Валентин Антов (77′ – 17. Мартин Минчев), 4. Илия Груев – 11. Кирил Десподов (К) (83′ – 22. Станислав Иванов), 20. Филип Кръстев, 8. Радослав Кирилов (77′ – 7. Иван Минчев) – 9. Александър Колев (83′ – 19. Ахмед Ахмедов)

Резерви: 21. Светослав Вуцов, 23. Иван Дюлгеров – 2. Ертан Томбак, 10. Георги Минчев, 12. Ангел Лясов, 14. Георги Русев, 15. Симеон Петров, 18. Васил Панайотов

Селекционер: Илиан Илиев

Съдия: Овидиу Хацеган (Румъния)

Червен картон: Филип Кръстве (България)

Жълти картони: Евгени Яблонски, Александър Мартинович (Беларус), Филип Кръстев, Алекс Петков, Иван Минчев, Илиан Илиев – на пейката (България)

ВАР: Джанлука Аурелиано (Италия)

В неделя българският национален отбор домакинства на „Колежа“ в Пловдив на отбора на Северна Ирландия, който победи Люксембург с 2:0.