Бащата на Сияна след поредната трагедия в Прохода на републиката: В този участък няма нито една камера (СНИМКИ)

Бащата на Сияна след поредната трагедия в Прохода на републиката: В този участък няма нито една камера (СНИМКИ)

9-годишно дете загина след като лек автомобил бе пометен от ТИР в Прохода на републиката снощи. Поредната трагедия доведе до острата реакция от бащата на трагично загиналата в края на месец март миналата година Сияна край Телиш. 12-годишното момиченце също бе пометено от камион, който се е движел с несъобразена скорост.

Ето какво написа Николай Попов след поредната трагедия:

Камионът убиец в Прохода на Републиката е помел семейство с 86 км/ч при ограничение 50 км/ч.

В този участък на смъртта няма нито една камера на МВР.

Във фонда за пътна безопасност има 270 милиона евро.

Да – 270 милиона евро, а там няма нито една камера, докато хора загиват всеки ден.

Плащайте глоби. Да пълним хазната. Къде са тези пари?

Управляват ни пълни кретени.

Асфалтът и пътят са в идеално състояние.

Колчета не може да има заради зимното поддържане.

И не – никакви колчета или пластмасови прегради не могат да спрат 40-тонен камион, летящ с 36 км/ч над ограничението.

Искам да видите щетите по камиона.

Искам да видите щетите по лекия автомобил, в който загина 9-годишно момченце.

Дано тогава разберете за какво говоря.

Продължавам да твърдя едно и също от години:

Контрол няма.

Особено върху тежките камиони.

Те дори получиха „бонус“ – увеличение на максималната скорост.

Никой не знае как, никой не носи отговорност.

Аз си пиша тук вече почти година.

Те дори не си вдигат телефоните.

Последвайте ни: Facebook Telegram
Публикувай коментар

Публикувай Коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *