Барселона и Арсенал са на четвъртфинал в Шампионската лига (ВИДЕО)

„Барселона“ и „Арсенал“ станаха поредните четвъртфиналисти в Шампионската лига. Каталунците стигнаха до топ 8 за първи път след 4 години пауза. У дома действащият испанскип първенец се наложи с 3:1 в осминафиналния реванш срещу италианския „Наполи“ и с общ резултат 4:2 продължи напред.

Арсенал също стигнаха до четвъртфиналите, но това се случи много трудно, като „артилеристите“ трябваше да преминат през лотарията на дузпите. Водачът в английската Висша лига успя да заличи пасива си от Португалия с 0:1 след попадение на Леандро Тросар в 41-ата мин. До края на срещата и последвалите продължения не се стигна до нов гол и се наложи изпълнението на дузпи. При тях „Арсенал“ се наложи с 4:2, за да се класира за четвъртфинал в Шампионската лига за първи път от 2010 г. Тогава, за да влезе в топ 8 отстрани също „Порто“ с общ резултат 6:2.