Юнайтед спъна Ливърпул и остави Арсенал на върха в Англия

Отборите на Манчестър Юнайтед и Ливърпул не успяха да се победят след равенство 2:2 на „Олд Трафорд“ в голямото дерби от 32-ия кръг на Висшата лига. „Червените дяволи“, които отстраниха Ливърпул от ФА Къп по-рано през сезона, сега спънаха мърсисайдци в битката за титлата на Англия.

Ливърпул откри резултата с гол на Луис Диас в средата на първото полувреме. Гостите доминираха до края на частта, а Юнайтед не отправи нито един удар към противниковата врата.

През втората част, обаче, „червените дяволи“ излязоха коренно променени и взеха инициативата в свои ръце. Юнайтед направиха пълен обрат, но изпуснаха победата към края на мача. Първо в 50-ата минута Бруно Фернандеш изравни за „дяволите“, а 17 минути по-късно Коби Мейну вкара фантастичен гол за 2:1. В 84-ата минута мърсисайдци получиха дузпа, която бе реализирана от Мохамед Салах.

Така „червените“ оставиха на второ място в класирането със 71 точки – с равен актив с лидера Арсенал, който е със значително по-добра голова разлика. Манчестър Сити са трети, само на точка зад тях. Манчестър Юнайтед пък заема шесто място с 49 точки.