Ясен е и вторият полуфинал в Шампионската лига

Отборът на Байерн Мюнхен отстрани тима на Арсенал от четвъртфиналите на Шампионска лига. Тимът на Томас Тухел се наложи с минималното 1:0 у дома с гол Йосуа Кимих през второто полувреме. В първия мач в Лондон двата отбора завършиха 2:2. Така Байерн си осигури място на полуфиналите в турнира.

В другия мач, Реал Мадрид отстрани Манчестър Сити след продължения и дузпи. Двубоят на „Етихад“ от четвъртфиналите на Шампионската лига завърши 1:1. Гостите поведоха в 12-та минута чрез Родриго. Манчестър Сити стигна до изравнителен гол в 76-ата минута, когато Кевин де Бройне отблизо прати в мрежата на гостите за 1:1.

Така при общо резултат 4:4 двубоят стигна до продължения. Там нови голове не паднаха и двата тима си биха дузпи. При тях играчите на „Белия балет“ бяха по-хладнокръвни и въпреки че първи пропуснаха чрез Лука Модрич, в крайна сметка спечелиха с 4:3. Бернардо Силва и Матео Ковачич се превърнаха в големите грешници за „гражданите“ и така актуалният шампион напусна надпреварата.