Във фантастичен мач: Реал Мадрид с уникален обрат срещу Борусия Дортмунд (РЕЗУЛТАТИ)

Реал Мадрид и Борусия Дортмунд изиграха истински спектакъл в Шампионската лига. На „Сантяго Бернабеу“ „Белият балет“ постигна знаменит обрат и от 0:2 доведе мача до 5:2.

В повторение на финала на Шампионската лига от миналия сезон испанският гранд отново надви германския си съперник. Гостите от Германия започна прекрасно мача като дръпнаха с 2:0 до почивката. Реал реагира и удари две греди в една атака в края на първата част.

Обратът обаче дойде през второто полувреме. След почивката еврошампионите излязоха преобразени и проведоха истинска наказателна акция, като нокаутираха Борусия само за 33 минути. Реал Мадрид отбеляза 5 гола и постигна уникален обрат с 5:2. Винисиус отбеляза хеттрик (62, 86, 93), Рюдигер (60) и Васкес (83) също бяха точни.

Така Реал Мадрид загря по най-добрия начин преди дербито с „Барселона“ от Примера дивисион в събота. „Ел Класико“ ще се играе отново на „Сантяго Бернабеу“.