Успешен старт на сезона: Ботев Пловдив с победа във Враца (ВИДЕО и СНИМКИ)

Ботев Пловдив стартира по най-добрия начин новия сезон в Първа лига. „Канарчетата“ се наложиха с 3:1 при визитата си на Ботев Враца на стадион „Христо Ботев“ в Северозападна България.Успешен старт на сезона: Ботев Пловдив с победа във Враца (ВИДЕО и СНИМКИ)

Първата част премина в спокойно темпо, като домакините бяха по-активни в първите минути, докато „канарчетата“ владееха инициативата в края на полувремето.

След почивката след само 70 секунди игра Бубакар Траоре преодоля Ехие Укаки и отправи много опасен удар, минал на сантиметри от страничната греда. В 54-ата минута Кристиан Нвачукву центрира отляво и хърватският нападател на празна врата се разписа за 0:1. Успешен старт на сезона: Ботев Пловдив с победа във Враца (ВИДЕО и СНИМКИ)

Три минути по-късно комбинацията Нвачукву – Секулич доведе до второ попадение. Нигериецът се пребори за топката в наказателното поле и върна назад към хърватина, който с плътен удар под гредата удвои аванса на тима си – 0:2.

Голеадата в Северозападна България продължи в 60-ата минута. Сирики Диабате сбърка фатално в центъра на терена, последва дълъг пас, Матвей Игонен излезе неразчетено и Даниел Генов с техничен удар го прехвърли – 1:2.Успешен старт на сезона: Ботев Пловдив с победа във Враца (ВИДЕО и СНИМКИ)

В 77-ата минута „канарчетата“ стигнаха до трети гол. Балоянис центрира от корнер, Йонас Там продължи с глава и Янис Карабельов на задна греда се разписа за 1:3.

10 минути по-късно Мартин Секулич беше близо до своя хеттрик, след отличен пас на Константинос Балоянис, но от чиста позиция хърватинът стреля високо над гредата.