Щутгарт продължава с фантастичната серия, надви Унион с красиви голове (ВИДЕО)

Щутгарт продължава с фантастичната си серия. „Швабите“ победиха у дома Унион Берлин с 2:0 в първи мач от 25-ия кръг на германската Бундеслига.

Домакините поведоха в 19-ата минута с много красив гол. Атакан Каразор намери с прецизно извеждащо подаване Серу Гираси, който от границата на наказателното поле се разписа за 1:0. След почивката в 65-ата минута Крис Фюрих намери топката с невероятна сила и я насочи неспасяемо към горния ляв ъгъл на вратата. Четири минути по-късно интригата в срещата тотално приключи, след като Унион Берлин остана с човек по-малко. Андраш Шафер си изкара глупав директен червен картон, с който остави отбора си с 10 души.

След успеха Щутгарт събра 53 точки на третото място във временното класиране и е само на една зад Байерн, който е с мач по-малко. Унион Берлин са 14-и с 25 точки. Лидер е Байер Леверкузен с 64 точки.