Силен Ботев отстрани Марибор, чака Панатинайкос в Лига Европа (СНИМКИ и ВИДЕО)

Ботев Пловдив изигра силен мач в Словения и продължава напред в Лига Европа. „Жълто-черните“ завършиха 2:2 като гост на Марибор и след успех с 2:1 в първия мач в Пловдив продължават в следващия кръг. Там Ботев Пловдив ще срещне гръцкия гранд Панатинайкос.Силен Ботев отстрани Марибор, чака Панатинайкос в Лига Европа (СНИМКИ и ВИДЕО)

В реванша с Марибор пловдивчани, които днес играха с резервния си светло син екип, имаха мощната подкрепа на над 500 свои фенове, които в началото на мача имаха и страхотна хореография.

Домакините започнаха силно мача и още в 13-та минута вкараха, като така изравниха общия резултат в двубоя. До края на полувремето домакините владееха топката и имаха още няколко добри ситуации, а Ботев не създаде почти нищо.Силен Ботев отстрани Марибор, чака Панатинайкос в Лига Европа (СНИМКИ и ВИДЕО)

През втората част обаче „канарчетата“ излязоха тотално променени. В 47-та минутга влезлият на смяна Нвачукву бе изведен от Ивелин Попов на отлична позиция и със страхотен диагонален удар направи резултата 1:1. Последваха нови силни минути за Ботев и те създадоха няколко прекрасни положения. В 60-та минуга Нвачукву навлезе отлично отляво, центрира остро, а Уджа със страхотен удар от движение направи резултата 2:1 в полза на пловдивчани.Силен Ботев отстрани Марибор, чака Панатинайкос в Лига Европа (СНИМКИ и ВИДЕО)

В 80′ Укаки не изчисти добре топката в наказателното поле, тя попадна в Божич, който центрира и високия Бюгър с глава вкара за 2:2. След попадението Керкез замени Ивели Попов, вкарвайки Диабате и „канарчетата“ заигра с трима в защита, а Уджа бе заменен от Секулич. В последните минути домакините направиха финален щурм, но Ботев оцеля.

Така пловдивчани просължават във втория по сила европейски клубен турнир – Лига Европа, а в следващия кръг предстои голям мач срещу гръцкия гранд Панатинайков. На 25 юли жълто- черните ще гостуват в Атина, а на 1 август е реваншът в Пловдив.