Шампионска лига: Интер излъга Атлетико, Борусия Дортмунд и ПСВ оставиха всичко за реванша

Финалистът от последното издание на Шампионска лига – Интер, успя да победи Атлетико Мадрид с минималното 1:0 като домакин в първата среща от осминафиналите на тазгодишното издание на надпреварата. „Нерадзурите“ измъкнаха успеха след гол на Марко Арнаутович в 79-ата минута.

В другата среща от вечерта Борусия Дортмунд завърши наравно с ПСВ Айндховен. „Жълто-черните“ поведоха в резултата с гол на Дониел Мален в средата на първото полувреме, но в началото на втората част Люк Де Йонг изравни от дузпа. Така мачът завърши 1:1.

Реваншите на двата мача са през втората половина на месец март. В сряда вечер (21 февруари) пък ще се изиграят още два 1/8-финални сблъсъка: Наполи – Барселона и Порто – Арсенал.