С победа над ЦСКА в София: Ботев направи гигантска крачка към финала за Купата на България (ВИДЕО)

Ботев Пловдив изигра страхотен мач и победи ЦСКА- София с 1:0 в първия полуфинал за Купата. Жълто- черните бяха отлично подредени от треньора Душан Керкез и подкрепяни от над 1000 свои привърженици, които доминираха и по трибуните въпреки неспирния дъжд в София.

През първата част двата отбора сякаш се пазеха и не създадоха много чисти голови ситуации.
Ботев не успя да отправи точен удар, а при единствената по- сериозна ситуация за червените след изстрел на Асприля топката облиза гредата.

Второто полувреме започна ударно за Ботев. Още в 46\’ Уме Емануел откри резултата. Той изскочи зад гърба на отбраната на ЦСКА и пусна топката покрай Бусато, насочвайки я в долния ляв ъгъл за 1:0. Страничния съдия бе вдигнал флага си за засада, но след проверка с ВАР се видя, че засада няма и попадението бе признато.

Така Ботев има гол аванс и е близо до финал. Реванпът на стадион „Христо Ботев“ е на 1 май от 18:45 часа, като се очаква трибуните да са изпълнени до краен предел.