С осма поредна победа: Арсенал се изкачи на върха във Висшата лига (ВИДЕО)

„Арсенал“ продължава да няма загуба през тази календарна година във Висшата лига. Лондончани записаха 8-и пореден успех в английския елит, след като победиха макар и трудно „Брентфорд“ с 2:1.

Деклан Райс откри резултата в 19-ата минута. В добавеното време на първото полувреме груба грешка на вратаря
на тима Аарън Рамсдейл позволи на Йоан Уиса да изравни. Кай Хавертц отбеляза победния гол в 86-ата минута.

Така играчите на Микел Артета вече са на върха с 64 точки. С една по-малко от тях е „Ливърпул“, а с две зад лондончани е „Манчестър Сити“. Именно тези два отбора утре ще се изправят един срещу друг, като от изхода на мача зависи дали Арсенал ще останат на върха до следващата седмица.