С човек по-малко: Ботев победи Левски пред пълни трибуни в Пловдив (ВИДЕО)

Ботев Пловдив изигра много силен мач и победи Левски с 1:0. Мачът се игра пред пълни трибуни и уникална атмосфера на стадион „Христо Ботев“.

Ботев вкара във вратата на сините в 8′, но попадението бе отменено след преглеждане от видео асистент рефера. След грешка в защитата на гостите, Нвачукву центрира към оставения непокрит Вини Трибуле, който с глава без проблеми чуква топката в мрежата за 1:0! След продължително разглеждане на ВАР попадението бе отменено заради засада.

В 17′ Майкон пробва силен шут от дистанция, но вратарят Бернат изби в корнер. 5 минути по- късно Бернат спаси и коварен удар на Сангаре. В 22′ Укаки получи контузия и бе заменен от младежкия национал Илиев. Малко преди края на първото полувреме Сангаре стреля отблизо, но Бернат отново бе на ниво и спаси.

В 59′ Йонас Там повали откъсващия се сам срещу вратаря Сангаре и след разглеждане на ситуацията с ВАР получи червен картон, който е втори пореден за него.

След това Ботев остави инициативата, но продължи да дебне своя шанс и той дойде в 88′ Ивелин Попов опита центриране, а топката беше избита, но попадна във Вини Трибуле, който се завъртя и стреля неспасяемо с левия крак от границата на наказателното поле, с което донесе и победата на Ботев.

Така сега предстои пауза за националните отбори, а следващия мач на Ботев е отново на Колежа срещу Славия.