Представят новата книга на Недялко Славов „Илюзионистът”

Представят новата книга на Недялко Славов „Илюзионистът”

„Илюзионистът” – последната книга на един от най-успешните и знакови автори в съвременната българска литература Недялко Славов, вече е в ръцете на читателите. Литературната критика определя романа като многопластов, увличащ, завладяващ, носeщ мощен емоционален и социален заряд и е поредното доказателство, че Недялко Славов е явление в нашето съвремие.

Следващата среща с автора и новата му книга ще се състои на 18 декември 2024 г. от 18 ч. в Литературния салон на читалище „Алеко Константинов“.

И в „Илюзионистът”, както във всичките му книги, като  червена нишка преминава темата за „свободната воля“, която е ключът към романа. В книгата умело се преплитат проблемите от недалечното ни минало и съвременността.

Силно впечатление правят думите на Иван Стамболов:

Романът ”Илюзионистът” е майсторска игра с различни превъплъщения и гледни точки. Но не това прави книгата уникална. Подобно на христологичния догмат от V век, художествените текстове на Недялко Славов не са проста сплав от поезия и проза. Те са 100% поезия и 100% проза неслитно и неразделно.

Изразните средства на ”Илюзионистът” са завладяващи.

Характерите са ярки до границата на поносимото. Чувството за хумор, което присъства през цялото време, е тънко и интелигентно.

Фразата е балансирана и ритмична до съвършенство.

”Илюзионистът” е от романите, за които казваме:

„Блазе ти, че още не си го чел”.

Недялко Славов е роден на 12 декември 1952 година в Пловдив. Автор е на сборници с поезия, разкази, пиеси и романи. Завършил е българска филология в ПУ „Паисий Хилендарски“ и културология в СУ „Св. Климент Охридски“. Поет, автор на  осем романа, девет сборника с поезия, два сборника с есеистика, един с разкази и четири пиеси. Превеждан е на английски, немски, руски и гръцки език. Романите, които той издаде през последните години се радват на голям читателски интерес  и спечелиха авторитетни литературни награди. Сред тях са „Христо Г. Данов“ за романа „Фаустино“, „Пловдив“ за романите „Портрет на поета като млад“ и „432 херца“, и „Хеликон“ – за романа „432 херца“ и „Камбаната”.

Публикувай коментар

Публикувай Коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *