Локомотив загуби от ЦСКА 1948 в Пловдив (ВИДЕО)

Отборът на ЦСКА 1948 победи Локомотив Пловдив с 2:0 като гост в първи мач от деветия кръг на Първа лига. На стадиона в парк „Лаута“ играчите на треньора Валентин Илиев направиха много силен мач, като надиграха своя съперник и заслужено стигнаха до трите точки.

След няколко пропуска и една греда през първата част, „червените“ стигнаха до своето след почивката. В 71-та минута Марио Илиевски откри резултата, а седем минути по-късно Бирсент Карагерен удвои преднината на гостите с красив удар от далечно разстояние. До края домакините не намериха сили да отговарят и записаха трето поражение от началото на сезона.

ЦСКА 1948 се върна на победния път след загубата от Левски в предишния кръг и се изкачи до шесто място в класирането с 12 точки. Локомотив заема седма позиция със същия актив, но с два изиграни мача повече.