Локомотив Пловдив загуби в Разград, Лудогорец получи официално титлата (ВИДЕО)

Лудогорец победи Локомотив Пловдив с 3:0 в мач от 34-ия кръг на Първа лига. Преди началото на двубоя футболистите от Пловдив направиха шпалир на колегите си от Лудогорец в знак на уважение към титлата, завоювана през този сезон от „орлите“.

Още в 9-таа минута Локомотив Пловдив допусна грешка в разиграването, като Руан Крус се възползва от това и сам си взе топката, преди да отправи топовен шут, който остави без шанс Мартин Луков и тя влетя във вратата му – 1:0 за „Лудогорец“. Секунди по-късно Сон чудесно проби по десния фланг и получи от Якуб Пьотровски, след което центрира към Руан Крус, а футболистът с номер 99 стреля с глава, като вратарят на Локомотив дори не помръдна – 2:0 за „Лудогорец“. В 33-а минута Квадво Дуа завърши прецизно многоходова атака и оформи краното 3:0 за шампиона.

След края на днешния мач пък „орлите“ отпразнуваха титлата си, като вдигнаха трофея пред своите фенове.