Дортмунд, Барселона, Интер и Сити громят, Арсенал удари ПСЖ в Шампионската лига

Борусия (Дортмунд) постигна гръмка победа със 7:1 над шотландския първенец Селтик (Глазгоу) и вече има 6 точки, както и най-добра голова разлика 10:1 след първите девет мача от втория кръг на Шампионската лига. Хеттрик за жълто-черните от Дортмунд постигна Карим Адейеми, а два гола добави лятното попълнение Серху Гираси. По веднъж се разписаха Емре Джан и Феликс Нмеча.

Брест в един от двата ранни мача също се поздрави с убедителна победа и то като гост – 4:0 над РБ Лайпциг, която им осигури общо 6 точки, голова разлика 6:1 и 2-о място за момента.

Третият отбор, който преди утрешните девет мача има 6 точки, е миналогодишният германски шампион Байер (Леверкузен). Аспирините постигнаха минимална победа 1:0 над Милан с единствено попадение на нигерийската си звезда Виктор Бонифейс в началото на второто полувреме. Всъщност германският тим можеше да постигне доста по-убедителен успех, но едно тяхно попадение преди почивката беше отменено заради засада, а доста пропуски видяха техните фенове след антракта.

За Милан това е второ поражение в Шампионската лига след 1:3 от Ливърпул миналата седмица и шансовете им да попаднат в топ 8 намаляват. Италианските медии отличиха представянето единствено на вратаря Майк Менян днес, поставяйки му оценка 7.5 по десетоболната система. А усилията на останалите 10 полеви играчи бяха маркирани така „Прекалено късно, прекалено малко“.

Барселона постигна първа победа в новия формат и то категорична с 5:0 над швейцарския Йънг Бойс. Два гола вкара полският голмайстор на каталонците Роберт Левандовски, който има общо 7 попадения в 9 мача във всички турнири. Рафиня в 34-ата минута направи 2:0, а с първия си гол Иняго Мартинес оформи 3:0 три по-късно. През второто полувреме дойде ред на второто попадение на Левандовски, а Мохамед Камара си отбеляза автогол за крайния резултат 9 минути преди края. Гостите от Швейцария също успяха да пратят топката във вратата на Барса, но съдиите маркираха засада.

След 0:0 в първата среща с Интер (Милано), днес Манчестър Сити не се затрудни при визитата си в Братислава и победи местния Слован с 4:0. Илкай Гюндоган в 8-ата минута и Фил Фодън в 15-ата напрактика убиха интригата, а през второто полувреме дойде ред на Ерлинг Холанд и Джеймс Макатии да вкарат.

Също с голова разлика 4:0 и 4 точки е и Интер (Милано), победил на свой терен Цървена звезда (Белград). Хакан Чалханоглу, Марко Арнаутович, Лаутаро Мартинес дръпнаха с 3:0. Мехди Тареми, който по-рано в срещата изработи два от трите гола, сега оформи крайното 4:0 от дузпа в 81-ата минута.

Арсенал и Пари Сен Жермен трябваше да представят дербито на кръга, но домакините доминираха в огромни периоди и спечелиха само с 2:0. Така Арсенал има също 4 точки след 0:0 на старта с Аталанта.

Първото попадение вкара Кай Хаверц в 20-ата минута с глава, засичайки центриране от ляво на Леандро Тросар. Хаверц изпревари вратаря Донарума и откри резултата.

Пет минути по-kъсно Витиня изпусна да изравни за ПСЖ, но в 34-ата минута капитанът Букайо Сака с фалцово изпълнение на фаул отстрани изненада вратаря Донарума и удвои. Букайо Сака създаде още две чудесни възможности – за Тросар и за Мартинели, но те пропиляха шансове за трето попадение във вратата на френския шампион.

Спортинг (Лисабон) измъкна в края 1:1 при гостуването си на ПСВ Айндховен и също има 4 точки, докато домакините взеха първи актив.