Ботев Пловдив загуби в голов трилър от Гурник Забже (СНИМКИ)

Ботев загуби от тима на Гурник (Забже) с 3:4 в първата контролна среща от лагера на жълто- черните в Турция. В двубоя днес дебют направи и новото попълнение на „канарчетата“ – Георги Николов.Ботев Пловдив загуби в голов трилър от Гурник Забже (СНИМКИ)

Още в 9′ Лукас Подолски пусна страхотен извеждащ пас за поляците, а Себастиан Мушолик вкара за 1:0 във вече опразнената врата на Ботев. Минути по-късно Адриан Капралик бе сам срещу вратаря на Ботев – Даниел Кайзер, преодоля го и удвои резултата в полза на полския Гурник. След като Уме Емануел пропусна страхотна възможност за пловдивския тим, полският отбор вкара трети гол във вратата на Кайзер, а точен отново бе Себастиан Мушолик.Ботев Пловдив загуби в голов трилър от Гурник Забже (СНИМКИ)

Ботев започна по- добре второто полувреме и в 59′ Фаустас Степонавичюс вкара страхотен гол от далечно разстояние за 3:1. В 65-ата минута обаче поляците реализираха отново, след като Пьотр Кравчик преодоля спокойно Стефан Смъркалев. Ботев Пловдив загуби в голов трилър от Гурник Забже (СНИМКИ)

Минути по- късно „канарчетата“ все пак стигнаха до втори гол. След добро взаимодействие между Мартин Секулич и Степонавичюс Ботев стигна до 4:2. Секунди преди края на срещата Мартин Секулич изведе отлично Красиан Колев, който се разписа за крайното 3:4.Ботев Пловдив загуби в голов трилър от Гурник Забже (СНИМКИ)

По-рано днес „канарчетата“ бяха посетени на лагера от собственика Антон Зингаревич. Той поздрави футболистите, треньорския щаб и изгледа сутрешното занимание в компанията на спортния директор Артур Платек.Ботев Пловдив загуби в голов трилър от Гурник Забже (СНИМКИ)