Ботев Пловдив победи в мач с 8 гола във Враца (ВИДЕО)

Ботев Враца и Ботев Пловдив си спретнаха невероятен голов трилър в двубой от 14-ия кръг на efbet Лига. На стадион „Христо Ботев“ „канарчетата“ надделяха с 5:3.

„Канарчетата“ изостанаха в резултата още в третата минута, когато точен бе Браян Переа. До средата на първата част с попадения на Янис Карабельов и Фаустас Степонавичюс гостите осъществиха пълен обрат. Марко Мажуга възстанови паритета в 50-ата минута, преди Емануел Уме да върне аванса в полза на „жълто-черните“. Равенството пак бе факт в 63-тата минута благодарение на реализирана дузпа от Браян Переа. В заключителната фаза възпитаниците на Душан Керкез стигнаха до успеха чрез красивите голове на Уме и Антони Бароан, за да се изкачат до 11-ото място с 15 точки. „Зелените“ пък са 14-и с 10 пункта.

В следващия кръг Ботев приема Локомотив София. Мачът е в странен ден и час – 12,30 часа на 26 октомври, четвъртък. Ботев Враца пък гостува на Етър ден по-рано от 17,30 часа.