Ботев Пловдив е на полуфинал за Купата на България (ВИДЕО)

Ботев Пловдив победи Спартак Варна с 2:1 в мач от турнира за Купата на България. Така тимът се класира за полуфинал в турнира.

Резултата откри Самюел Акере в 22-та минута със силен удар от дъгата на наказателното поле.
В 72-та авторът на попадението намери отлично Ивелин Попов в наказателното поле, който не сгреши и удвои резултата.

В самия край край на срещата – в 87-та минута, Спартак върна едно попадение чрез Ахмед Ахмедов,, но за нещо повече варненци нямаха сили.

Така „канарчетата“ са първият полуфиналист за Купата на България. Утре и вдругиден са останалите четвъртфинали, в които жребият противопостави Хебър срещу Пирин, ЦСКА на Арда и Лудогорец на ЦСКА 1948.