Съвсем очаквано и четвъртият вот на недоверие срещу правителството на Росен Желязков, което е на власт от едва шест месеца, не успя да мине. Темата на вота беше „провал на правителството в сферата на околната среда“, а мотивите на вносителите касаеха предимно нерегламентираните сметища. Проблем от години, за който основната отговорност по закон е в ръцете на местната власт. Вотът на недоверие беше внесен от „Величие“, а „Възраждане“ и МЕЧ ги подкрепиха, за да съберат необходимите 48 подписа. Недоверие към правителсвото изразиха с гласуването си 83 народни представители, при необходими за сваляне на правителството – 121. „Против“ вота на недоверие и за оставане на правителството – дадоха гласа си 131 депутати, а никой не гласува с „въздържал се“.
Дебатите по исканата оставка на правителството се проведоха в сряда и бяха белязани от изцепки, бяха сравнявани с пародия и управляващите дори се подиграваха на „Величие“, че не могат да преписват с разбиране и че не са предложили нито един законопроект за решаване на проблема. От партията на Ивелин Михайлов на свой ред обявиха, че нямат намерение да правят законодателство, както и че единствената им цел е да свалят правителството.
За разлика от предния вот на недоверие заради еврозоната, който не беше подкрепен от някои формации именно заради въвеждането на единната европейска валута – този път гласуването сред опозиционните партии в 51-ото Народно събрание изглеждаше по друг начин.
Освен „Величие“, МЕЧ и „Възраждане“ – този път и „Продължаваме промяната“, които са част от ПП-ДБ – гласуваха „за“ сваляне на кабинета. Голяма част от депутатите от „Демократична България“ обаче не участваха в гласуването, тъй като многократно заявяваха, че няма да подкрепят вот под руски флаг. Изключение направи един от тях, като целта беше да покажат, че са опозиция. Хората на Доган, които предния път не подкрепиха вота на недоверие – този път се присъединиха към искането за оставка на правителството. Тяхната група обаче е с 4 депутати по-малко, тъй като те наскоро се отцепиха и гласуваха в подкрепа на правителството.
Нямаше изненади по отношение на „ДПС – Ново начало“ на санкционирания от САЩ и Великобритания Делян Пеевски, който при гласуването на предходния вот заяви, че избори ще има след изтичане на мандата на това правителство. Ето защо неговите депутати подкрепиха правителството. Прави впечатление обаче, че двама народни представители от „БСП – Обединена левица“ не участваха в гласуването. Става въпрос за Галин Дурев и Иван Петков.