Арсенал се доближи до върха след победа над Ливърпул (ВИДЕО)

Арсенал победи Ливърпул с 3:1 в голямото дерби от 23-тия кръг на Премиър лийг в Лондон.

Букайо Сака откри резултата в 14-ата минута. В добавеното време на първата част Габриел Магаляеш си отбеляза автогол, с който гостите изравниха. В 67-ата минута Габриел Мартинели отново изведе домакините напред. Леандро Тросар отбеляза трети гол за Арсенал в добавеното време.

Така „топчиите“ се поздравиха с успеха в днешната среща, която бе под №200 между двата отбора в първенството. С победата Арсенал се доближиха на едва 2 точки от върха, където са мърсисайдци. Манчестър Сити е на 5 точки от Ливърпул и на 3 от Арсенал, като има и два мача по-малко.