Ботев с първа победа за първенство на "Колежа" (ВИДЕО)

Ботев Пловдив постигна първа победа на своя стадион „Христо Ботев“ след откриването на обновеното клубно съоръжение. „Канарчетата“ надиграха гостуващия тим на Славия с категоричното 3:1 в среща от 8-ия кръг на Първа лига.

Две попадения за успеха на „жълто-черните“ реализира Мартин Секулич, а един гол добави Ивелин Попов, като „жълто-черните“ отбелязаха головете още през първата част. За столичния тим точен бе Ертан Томбак в края на срещата.

По този начин Ботев Пловдив записа втора поредна победа в Първа лига под ръководството на временния си наставник Рафаел Перейра и с актив от 8 точки се изкачи до 11-ата позиция в класирането. Славия пък регистрира четвърта поредна загуба и със само 4 точки след 7 изиграни мача „белите“ заемат 14-ото място в подреждането.